tel.: 606 362 085
 

O nas

Agroturystczne gospodarstwo "Siedlisko".

Gospodarstwo agroturystyczne „Siedlisko” w Osinach funkcjonuje od roku 2000. Jednak prace na terenie nieużytków leśnych rozpoczęły się ponad 20 lat temu. Małymi krokami 3 hektarowy teren przeradzał się w miejsce niezwykle urokliwe, pełne zieleni i kwiatów.


„Siedlisko” położone jest na terenie Borów Tucholskich, nad jeziorem Łąkosz, wśród lasów, dziewiczej przyrody z rezerwatem żurawi i w strefie ciszy.


Gospodarstwo posiada własny dostęp do jeziora. Goście mają do dyspozycji sprzęt wodny, a dzieci możliwość bezpiecznej zabawy. Dla najmłodszych właściciele przygotowali plac zabaw z huśtawkami, karuzelą i piaskownicą. Zainteresowanie dzieci budzi mały zwierzyniec na terenie gospodarstwa.


„Siedlisko” otoczone jest lasami, w których korzystanie z przejażdżek rowerami górskimi pozwala na aktywny wypoczynek i podziwianie piękna przyrody.

 

Zieleń i cisza.

Na ogrodzonym terenie gospodarstwa znajduje się 5 murowanych, komfortowych jedno lub czteropokojowych domków. W każdym z nich znajduje się kominek, aneks kuchenny z kuchnią gazową, lodówką i zestawem naczyń, oraz łazienka. Domki położone są wśród zieleni i kwiatów, tym samym tworzą oazę spokoju i komfort intymności.


Dla gości przygotowane jest ognisko, grill, wędzarnia i suszarnia grzybów. Wieczory goście mogą spędzać w stylowo urządzonym drewnianym budynku na wspólnym biesiadowaniu z karaoke.


Gospodarstwo funkcjonuje z reguły od maja do października. Piękna, polska jesień oferuje mnogość wszelkich gatunków grzybów. Miejsce to jest także rajem dla wędkarzy. Piękne okazy ryb zapewnia jezioro oraz prywatny staw.


Gospodyni na ogół zapewnia tylko obiady, ale robi także wyjątki kierując się zasadą: „Czegóż się nie robi dla miłych gości?” Posiłki przygotowywane są z produktów ekologicznych pochodzących z własnego ogrodu i sadu.

Wiele atrakcji - dla młodszych i starszych.

Dumą właścicielki i zadowoleniem gości jest między innymi zupa grzybowa, chłodnik, żurek, pierogi, kiszka ziemniaczana i nadziewane kabaczki.

 


Położenie gospodarstwa w pobliżu autostrady A1 i „starej jedynki” stwarza także możliwości poznania Polski północnej.
W pobliżu znajduje się Grudziądz i Chełmno z ciekawymi zabytkami, oraz Malbork, Gniew Kościerzyna, Pelplin, Szymbark z domem do góry nogami, czy fabryka porcelany w Lubianie.

Twój wypoczynek - Towje "Siedlisko".

50 minut drogi autostradą dzieli gospodarstwo od polskiego morza. W pobliżu ośrodka znajduje się sklep (800m), miejscowość Nowe /n Wisłą (ok 10 km) oraz jeden z największych parków linowych w Polsce (14 km).

„Siedlisko” organizuje także imprezy okolicznościowe, spotkania integracyjne, konferencje, szkolenia, oraz wycieczki szkolne.

Spokój i piękno przyrody pozwalają gościom ośrodka na odstresowanie i naładowanie akumulatorów na kolejne miesiące.