tel.: 606 362 085
 

Okolice

Chociaż chociaż Osiny są same w sobie urokliwe, to w ich okolicy znajdziemy również inne atrakcje:

 

Nowe

Nowe- (10 km) www.gminanowe.pl – Miasto najbliżej położone naszego ośrodka. Urokliwe miasteczko w którym prócz XIV wiecznego zamku z murami obronnymi, znajduję się odnowiony rynek z pięknymi kamienicami i dwoma kościołami.

 

 

 

Gniew

Gniew- (25 km) www.gniew.pl –  jest to miasto położone na skraju Pojezierza Starogardzkiego i Kociewia. Ścierają się tu dwie kultury: kaszubska i kociewska. Znajduje się tu zamek krzyżacki z końca XIII wieku połączony z Pałacem Marysieńki zbudowanym przez Jana III Sobieskiego. Na starym mieście można podziwiać kamienice z XV-XIX w. Pośrodku rynku znajduje się gotycki ratusz i Gotycki Kościół parafialny pw Św Mikolaja z XiV w. Obejżeć można również pozostałości murów obronnych miasta i zespołu zamkowego.

Grudziądz

Grudziądz (30 km) http://www.it.gdz.pl/  - w mieście tym znajduje się największy kompleks spichlerzy w Europie. Pod nadzorem przewodnika można odbyć wyznaczoną trasę po Cytadeli.  Zabudowa występująca w centrum Grudziądza. w większości stanowi rekonstrukcje zabudowy sprzed II wojny światowej. W Grudziądzu można również podziwiać przepiękny park botaniczno-dendrologiczny, położony nad Trynką, zajmujący powierzchnię 0,51 ha. Grudziądzkie solanki firmują się tym,że mają jedyną w Europie piramidę z tężnią solankową, przeznaczoną do inhalacji aerozolem sporządzonym z naturalnej solanki, bogatej w urozmaicony skład minerałów zapewniając wzrost odporności organizmu.

Pelpin

Pelplin  (50km) www.pelplin.pl – to niedaleko oddalone miasteczko. Znajduje się tu gotycki pocysterski zespół klasztorny, Bazylika katedralna Najświętszej Maryi Panny oraz muzeum diecezjalne z bogatymi zbiorami sztuki m. in Biblią Gutenberga.

Szymbark

Szymbark (70km) http://cepr.pl/index.php/pl/zobacz-obiekty - słynie z mini browaru, muzeum tabaki, największego fortepianu świata, domu do góry nogami, najdłuższej deski świata oraz wielu, wielu innych  atrakcji.

Rulewo

Rulewo (15 km) http://hanzapalac.pl/park-linowy/  - znajduje się tu największy w Polsce park linowy. Posiada cztery trasy linowe dla dorosłych oraz jedną dla dzieci od lat 3 a także zjazd tyrolski nad parkowym jeziorem oraz dodatkowe atrakcje takie jak skok wahadłowy, pionowy i drzewa wspinaczkowe.

Toruń

Toruń (80km) http://www.it.torun.pl/ 5 km do autostrady A1 pozwala dostać się do Torunia w 40 minut - miasta Mikołaja Kopernika ,  z pięknym rynkiem na Starym Mieście pełnym kamienic i kościołów.